Я чітко розумію, що система освіти в Україні не відповідає вимогам сьогодення. Світ так швидко розвивається, що сучасна школа та університет не в силі йти в ногу зі змінами.
Раніше я думала, що створити альтернативну школу надзвичайно важко, уся ця документація, атестації, ліцензії. Але насправді є простіший спосіб. Про це на 4-годинному семінарі розповіли івано-франківським батькам засновниці альтернативних шкіл у Києві “Беркошкола” та “Соняшник”.

Ось 5 основних порад:

1. Ви створюєте альтернативну школу для СВОЇХ дітей. Саме Ви вирішуєте Що? Як? і Коли? вивчати. Ви і тільки Ви берете на себе відповідальність. Обов’язково потрібно знайти хоча б 2-3 однодумців-батьків з дітками плюс-мінус такого ж віку. Знайти приміщення для занять (окрема кімната у власному будинку, домовитися з місцевою бібліотекою, зняти заміський будинок). Для початкових класів достатньо 2-3-ьох днів в тиждень з 9:00 до 17:00.

2. Для того, щоб зрештою отримати атестат про середню освіту потрібно домовитися про дистанційне навчання у традиційній школі і здавати необхідні заліки щопівроку.

3. У альтернативній школі беруть за основу традиційну програму навчання для того чи іншого предмету, але подають матеріал у ЗОВСІМ інший спосіб: за допомогою дослідів, ігор, творчості, руху. Тут діти навчаються від практики до теорії.

4. Оцінок немає. Діти отримують задоволення від процесу навчання, а не від кінцевого результату. Хоча результат завжди є.

5. Це некомерційний проект. Усі батьки обговорюють бюджет та необхідні витрати і разом рахують, яка приблизно собівартість навчання. Альтернативну школу важко дублювати у іншому місті, тому що вимоги до навчання у кожної сім’ї свої. Потрібно просто шукати однодумців у своєму місті і разом створювати власну модель навчального процесу, яка більш менш підійде усім.

Було дуже цікаво послухати людей, які втілили в життя свій проект альтернативної освіти і от уже 5 рік його розвивають.

Наразі я не готова відмовитися від традиційної освіти, адже є багато речей, які традиційна школа дає дитині і ці речі не може дати маленький клас з 3-9 учнів альтернативної школи.

Але я готова до експерименту, принаймні до обговорення можливих варіантів створення альтернативної школи поряд із відвідуванням традиційної. Тому усіх, кого цікавить можливість альтернативного навчання вашої дитини – телефонуйте 098 057 40 34 або зв’язуйтеся зі мною у соціальних мережах.

P.S. На семінарі зібралося близько десятка івано-франківчан, які розглядають альтернативну школу єдиною школою, де будуть навчатися їхні дітки. І уже є 3 мами (я в тому числі) з дітками, які цього року підуть у перший клас. І ми обов’язково згуртуємося і створимо щось цікаве для наших діток. Усі (батьки, педагоги, ентузіасти), кому це питання цікаве – долучайтеся!