Це питання виникло тоді, коли під час святкування дитячого дня народження вихователь у дитячій ігровій кімнаті мене запитала: “А ви не пояснюєте своїй донечці (5 р), що вона СТАРША і має уступати братику (3 р)?” “Хм,” – подумала я, – “Ні, я вчу сина, що він ЧОЛОВІК і має уступати, захищати, допомагати сестричці (як і всім дівчаткам). Бо він сильний і це його прямий обов’язок. І вік тут ні до чого. Сказати, що це її здивувало, це нічого не сказати.

І тоді мене зацікавило, а як же поступають інші матусі в подібних ситуаціях. І результат здивував мене: 90% матусь користаються тим, що у них старша донечка і активно використовують іі у догляді за молодшим братиком. Бо молодший братик “маленький, ще нічого не розуміє, не вміє чекати”, а доня “старша, розумна, мамина помічниця” і має догоджати.

В результаті маємо тонну маминих синочків, які не готові брати відповідальність на себе, бо звикли, що жінка повинна догоджати їм в усьому. Вони потребуть догляду і допомоги завжди.

А де ж сильний і впевнений в собі і своїх силах чоловік, який знає, що тільки він несе відповідальність і за ним можна бути як за кам’яною стіною? Як можна виховати справжнього мужнього чоловіка, якщо з самого дитинства тільки те й робити, що догоджати йому і робити все замість нього, бо він ще малий?

Давно доведено, що характер формується в ранньому дитинстві, тому давайте любити наших синочків, але дати їм усвідомити, що вони – чоловіки (хоч і маленькі), а тому це іх повсякденна робота – бути сильними, відповідальним, допомагати дівчаткам і дбати за старших сестричок та маму.

Якщо вже зовсім відверто, то на практиці втілювати в життя ось цю мою теорію вдається десь на 70 відсотків… але результат буде однозначно, в цьому я сумнівів не маю.